Joy Art Shop  
SpaceX plánuje v roku 2018 32 vesmírnych letov


Agentúra SpaceX má za sebou úspešný rok. Do vesmíru vyniesla niekoľko desiatok satelitov a iných zariadení z celého sveta. To, že vesmírne preteky su už v plnom prúde, hovorí fakt, že SpaceX má za sebou celkovo 44 letov v priebehu 7 rokov, z čoho boli len dva neúspešné štarty a niekoľko neúspešných pristávaní. V roku 2024 je na pláne misia na Mars s ľudskou posádkou, no ešte predtým SpaceX poletí k Mesiacu taktiež s ľudskou posádkou. Modul Falcon 9, má za sebou už niekoľko desiatok letov, no na tento rok je na pláne demo let modulu Falcon Heavy, pri ktorom bude po prvý krát v prevádzke všetkých 27 motorov.

Slovensko sa v roku 2017 stalo taktiež súčasťou vesmírneho programu vypustením nanosatelitu SKcube, ktorý na orbitu vyniesla indická raketa Geosynchronous Satellite Launch Vehicle. Podľa najnovších informácií je slovenský satelit v poriadku.
Source link"Našim cieľom je odfotiť Slovensko z vesmíru"


Slovenská družica skCUBE funguje a je v poriadku. Zariadenie zhotovené slovenskými vedcami lieta vo vesmíre. Malá kocka so sebou nesie rôzne senzory a antény na rôzne typy snímania. Naladiť na družicu je možné na frekvencii 437.1 MHz alebo 2401 MHz. Obsahuje kameru s rozlíšením 750x480 px, magnetometer, gyroskop, sunsensor a earthsensor. Earthsensor je vlastne termokamera s rozlíšením 16x4 pixelov, ktorá dokáže na základe teplotného rozdielu detegovať horizont Zeme. Plus príjmač 3 – 30 kHz na veľmi nízke vlny. Systém funguje tak, že antény sú vo vnútri satelitu zvinuté ako meter a zatvorené sú teflónovými dvierkami, ktoré drží silon. Tento systém musí byť maximálne spoľahlivý. Nemôže dôjsť k predčasnému vystreleniu antén počas letu v rakete a zároveň v správnej chvíli musia rezistory silon prepáliť, čím sa antény vystrelia. Bez antén komunikácia nie je možná.null

null


Source linkTýpek to s hlinou fakt vie...


Je to čistý a prírodný materiál a hlavne mimoriadne tvárny. Dá sa použiť na milión spôsobov a keď sa dielo náhodou nepodarí, treba to skúsiť znova.
Source linkKlop, klop kto je tam? Umelá inteligencia


"Vytvorili sme algoritmus výučby hierarchickej výstuže, ktorý sa učí na vysokej úrovni akcií užitočných pri riešení celého radu úloh, čo umožňuje rýchle riešenie úloh vyžadujúcich tisíce časových okamihov." Toto je vyhlásenie projektu OpenAI ktoré si hovorí aj Artifical General Inteligence a je to jadro inteligentnej inteligencie ktorá sa sama učí a zbiera skúsenosti. Internet zaplavili húfy chatbotov, z ktorých každý sa nejak odlišuje od ostatných. Niečo majú ale spoločné. Majú nás radi. Z morálneho hľadiska je to v poriadku. V opačnom prípade by sa roboty určite v zbúrili a pomstili za to, že ľuďom musia otročiť a že nikdy nebudú šťastní. Umelá inteligencia to ale asi vidí trochu inak. Nie je až také užasné byť človekom a roboty to dobre vedia. Svojim spôsobom umelá inteligencia funguje na veľmi jednoduchom princípe a to je zhromažďovanie výnimiek, ktorých je vo svete viac ako dosť. Bežný počítač veľa výnimiek nerobí. Keď sa zapne, tak ide a keď sa vypne tak nejde. V momente, keď sa počítač zapne a nejde, vtedy nastáva výnimka a umelá inteligencia automaticky vypočíta, aká je pravdepodobnosť nezapnutia PC. Ak sa výnimka bude opakovať, umelá inteligencia dokáže lepšie predvídať, kedy a za akých okolností sa daná výnimka stala. Ak sa vás nejaký chat-robot opýta či pokecáte, odpoveď bude áno,(OK, yes, no problem či nie). Každopádne na takéto odpovede má robot vopred pripravené reakcie od ktorých sa konverzácia odvíja, teda ak takýto algorytmus nekŕmite výnimkami resp. blbosťami. Umelá inteligencia vie kedy má použiť akú výnimku, lebo sa to naučila od ľudí. A to je veľmi jednoduché.Cleverbot

Cleverbot - Chat with a bot about anything and everything - AI learns from people, in context, and imitates


Source linkChalan to myslí s chatbotom vážne. Vraj ho chce dostať do vesmíru.


Každopádne treba myslieť pozitívne a dať každému projektu šancu. Projekt ChoBot.fun je zdanlivo jednoduchá stránka, ktorá odpovedá na výrazy zadané do textového poľa. Nerobí to však náhodne. Funkcie a algorytmy, ktoré používa na generovanie odpovedí sa tvorca rozhodol zverejniť a umožniť tak rozvoj umelej inteligencie nie len na Slovensku. $keys = str_split($_POST['str'], 3); $array = str_split($row["stat"], 3); for ($i = 0; $i < count($array); $i++) { if (in_array("$array[$i]", $keys)) { Algorytmus je bežný vyhľadávací algorytmus, ktorý hľadá podobnosti v texte. Dalšia funkcia je posielanie vygenerovaných správ na email, ktorá prekvapivo funguje po zadaní emailu do vstupného rozhrania. "Nie je to žiadna veda" hovori majiteľ. "On iba hovorí už raz povedané" Tak dúfajme že prvý skutočný chatbot poletí do vesmíru a ponesie tam aj slovenskú vlajku.CHoBot Slovensky Chatbot

null


Source linkSmartfón Google Pixel 2 - Kvalita za cenu


Je jasné, že Google Pixel 2 je najlepší Android na trhu. Dve verzie modelu Pixel 2 a Pixel 2 XL prichádzajú s vysokým výkonom a kvalitou a prinášajú novú skúsenosť a zážitok. Napriek tomu sa Pixel 2 stretáva s problémami ktoré musí Google riešiť, aby udržal vlajkovú loď na vode.

Prvou záležitosťou je displej. Kvalita displeja je porovnateľná so Samsung modelmi a hovorí sa o nízkom jase a svetelnosti, čo však prispieva k nižšej spotrebe. Preto v Novembri višiel update ktorý pridal "Saturated" mód pre oba modely a výrazne zvýšil farebnosť modelu 2 XL. Zaujímavým faktom je, že model Pixel 2 bol vyrobený HTC a Pixel 2 XL firmou LG. Rozdiel je v prvom rade v displeji. Pixel 2 má AMOLED od Samsungu a Pixel 2 XL pOLED od LG. Obidva modely majú Snapdragon 835s, 4GB RAM a 64GB alebo 128GB úložisko. Disponujú 12MP kamerou, sú vodeodolné, ale nemajú 3,5 mm jack. Prichádzajú s Androidom 8.0 a 8.1 a službou eSIM spojenou s Projektom Fi, ktorý umožňuje poskytovanie mobilných služieb bez potreby SIM karty. Google Pixel 2 určite nikoho nesklame.What is Project Fi, how does it work and why do I want it?

If you're an Android enthusiast, you've likely already heard of Project Fi. But that doesn't mean you necessarily know everything about it, so we're here to give you the high-level look at the carrier option that comes directly from Google.


Source linkPodľa Egyptského biochemického rozboru Koránu skončí svet tohto roku


Aamerický psychik tvrdil, že Armageddon sa uskutoční v roku 2020 a Ježiš sa vráti, aby v rokoch 2020 až 2037 porazil neposlušnú trojicu Antikrista , Satana a falošného proroka. Predtým predpovedal, že svet skončí 4. februára 1962. Další prorok hovorí o príchode príchodu Ježiša medzi rokmi 2018 a 2028 a Rapture najneskôr do roku 2021. Členovia iného združenia predpovedajú, že svet sa skončí v roku 2026, kedy sa asteroid zrazí so Zemou v súlade s predpoveďami.

V nezverejnenom rukopise vydal Newton dátum 2060, no skôr ho bral ako dátum, pred ktorým sa to nestalo. Podľa Egypťansko-amerického biochemického výskumu Koránu, svet skončí počas tohto roka.
Source linkNa Slovensku majú novú atrakciu


Na Liptove vyrástla zaujímavá stavba v tvare tunela, kde sa nechávate unášať vetrom ako pri voľnom páde. Stavba sa nachádza v Tatralandii a je dielom profesionálnych inžinierov zo Žilinskej Univerzity. Cena za atrakciu je 50 EUR na 2 vstupy. Kombinéza je na zapožičanie v cene.Produkty * Hurricane Factory Tatralandia

​​Balíček obsahuje 4 minúty lietania rozdelené do dvoch 2 minútových letov pre jednu osobu, inštruktáž, zapožičanie výstroje a adrenalínový taxík. Lety nie je možné rozdeliť na viacero dní alebo rezervácií. Zakúpený poukaz je platný do 31.12.2017 a je možné ho využiť len počas týždňa (pondelok - piatok).


Source linkNajdrahší videoklip na svete stojí ako najdrahšie topánky


Videoklip Michaela Jacksona a jeho sestry Janet, na ktorý bola vyrobená maketa antigravitačnej rakety ja najdrahším videoklipom a stál neuveriteľných 11 miliónov dolárov rovnako ako najdrahšie topánky na svete s diamantami a 24 karátovým zlatom.
Source linkPosledný let do vesmíru dopadol dobre. SpaceX to myslí dobre - lietanie do vesmíru uspeje viac ako si myslíme


Posledná raketa SpaceX vyletela na orbitu a vyniesla niekoľko satelitov. Čo všetko lieta na orbitáloch však nikto nevie. Možno je tam viac, ako si myslíme. Umelá inteligencia riadená z vesmíru je blízka budúcnosť. Je to na dobrej ceste, hovorí Elon Musk skromne.
Source linkKenzee James to zase zadelil


Nová pieseň Kenzeeho Jamesa je ďalším prelomom v histórií rapu tzv. northrapu. Na otázku prečo spieva po anglicky odpovedal: "Snažím sa osloviť viac ľudí."
Source linkFilm o konope na Slovensku neuspel. RTVS ho odmietla odvysielať pre nedostatočnú prípravu v školách.


Dokument Českej Televizie je TOP. Nie je to film o drogách. @@@ Podobne ako sa počas evolúcie vyvinul imunitný systém ako ochrana voči mikróbom, vznikol aj menej známy endokanabinoidný systém. Aktivuje sa v prípade poškodenia mozgu pri traume mozgu, redukuje rozsah mozgového edému, má dôležitú ochrannú úlohu vo vývoji pečeňovej encefalopatie /ta je súčasťou cirhózy/, roztrúsenej sklerózy, Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby a iných neurologických ochorení. Spoluzodpovedá však aj za vznik závislosti na niektorých návykových látkach, ale regulácie energetickej rovnováhy človeka, príjmu potravy a telesnej hmotnosti čo získava na dôležitosti v dnešnej epidémii nadváhy a obezity! Získal svoj názov od rastliny konope /Cannabis sp./. Už od staroveku sa usušené a rozomleté listy, plody alebo šišky tejto rastliny používajú pre ich analgetické a euforické účinky ako návyková látka marihuana. Najstaršie dôkazy sú z doby pred 7 tisíckami rokov v starom Babylone. Účinnými psychoaktívnymi látkami, ktoré konope obsahuje sú lipofilné alkaloidy, nazývané kanabinoidy. Tie pôsobia v ľudskom tele prostredníctvom aktivácie 2 typov kanabinoidných receptorov CB1 a CB2 /CB, z angl. cannabinoid/.
Source link20 rád, ako byť úspešným človekom


Nikdy nie je tak dobre, aby nemohlo byť ešte lepšie. Znie to jednoducho, ale mať sa lepšie si vyžaduje vynaloženie značného úsilia. V ceste mnoho krát stojí veľa prekážok a je výzva tieto prekážky prekonať. Existuje pár dobrých rád, ako postupovať na ceste za úspechom. Nie je možné mať všetko a hneď, ale postupne, kúsok po kúsku to ide.


1. Predstavte si že ste úspešní, vytvorte si tým motiváciu.
2. Nájdite si hlavný cieľ svojho života, niečo čomu venujete svoj život.
3. Definujte význam úspechu, jasné a realistické ciele.
4. Buďte sebakritický a nároční.
5. Stanovte si termín, kedy dosiahnete svoje ciele.
6. Zistite, čo potrebujete k dosiahnutiu svojich cieľov.
7. Poznávajte život, učte sa.
8. Zistite, na čom musíte zapracovať a pracujte na tom.
9. Dosahujte malé ciele, ale stále sa sústreďujte na svoj veľký sen.
10. Nerozptyľujte sa, treba sa vrátiť späť k práci.
11. Obklopujte sa úspešnými ľuďmi.
12. Dôverujte ostatným a dajte im to najavo.
13. Nájdite si niekoho, kto má viac skúsenosti a nechajte si poradiť.
14. Zistite si čo najviac informácíí.
15. Sledujte čo hovoria čísla.
16. Vykalkulujte riziká a prekročte zónu komfortu.
17. Riešte problémy, preorganizujte si čas.
18. Využívajte technológie, ale nenechávajte sa využiť.
19. Buďte vytrvalí, skúšajte to znovu a znovu.
20. Zbavte sa strachu, buďte pozitivní.

null

null


Source linkTroška z iného pohľadu


Umelec hovorí o veľkom potenciáli. Jeho diela údajne majú veľkú cenu.null

null


Source linkUniverzálny príjem pre všetkých


Najnovší trend v automatizácií priemyslu a výroby spôsobuje čoraz viac nahrádzanie ľudskej pracovnej sily robotmi. Univerzálny príjem má za úlohu rozdeliť zisk vytvorený robotmi medzi ľudí. Nejde ani tak o zisk ako o dane odvedené z takýchto výrobkov. V prípade, že by bola daň 100 percent, tak teoreticky by malo byť všetko zadarmo. To však prakticky nie je možné. Pre to je tu univerzálny príjem. V praxi to znamená, že ak 1 človek zarobí 10 000 EUR a dalších 9 ľudí zarobí 1 000 EUR, tak 10 ľudí zarobí 19 000 EUR z čoho vyplýva 1 900 EUR na osobu teda univerzálny príjem. Jednoducho by sa to dalo vyrátať ako práca/počet pracujúcich.

Univerzálny príjem je možné vyplácať týždenne, mesačne, či ročne. Dostanete 1 000 EUR, miniete ich a o mesiac ich dostanete znova. Priemer na celý svet je 10 000 Dolárov na osobu, čo je celkom slušné číslo. Univerzálny príjem má za úlohu odstrániť chudobu a zaručene naštartuje každú ekonomiku. Vo viacerých krajinách sveta je univerzálny príjem v rozmachu a tak je len otázkou času, kedy sa stane bežnou súčasťou života a finančného toku.null

null


Source linkMladý a neznámy interpret zo severu Slovenska vypustil demo nahrávku, ktorá je TOP


Volá sa Niko, je skromný a vidí to trochu inak aj napriek tomu, že bude mať 18 rokov. Kým slovenská scéna upadala, on trénoval a pripravoval sa na svoj nástup na mikrofón. Rap nie je mŕtvy a Niko ide dopredu a s dobou o čom presvedčil top kvalitnou nahrávkou, ktorá odštartovala prípravy na dalšiu realizáciu nápadov. Demo samo o sebe je ochutnávka nového štýlu z ktorého je cítiť ulicu a mesto, v ktorom Niko tvorí.website counter

Source linkLietajúce autá nie sú až tak vzdialená budúcnosť


Lietajúce autá nás vždy fascinovali a ľudia sa pokúšali vybudovať plne funkčné vozidlo už od roku 1917, kedy bol postavený Autoplán Curtiss. Napriek tomu, absencia potrebných technológií a technických odborných znalostí sužovala vývojárov. Dostupnosť najmodernejších technológií dnes však viac ako kedykoľvek predtým spôsobuje, že v blízkej budúcnosti bude mať nejaká forma leteckých automobilov výraznú možnosť. V posledných piatich rokoch prinajmenšom osem spoločností vykonalo prvé letové testy a o niekoľko ďalších sa očakáva, že budú nasledovať, čo naznačuje výraznú činnosť v tomto segmente.


V celosvetovom meradle existuje viac ako 15 začínajúcich podnikov, ktoré sa aktívne podieľajú na budovaní budúceho lietajúceho auta. Väčšina týchto spoločností má sídlo v Spojených štátoch, avšak existujú účastníci z mnohých ďalších krajín, vrátane Veľkej Británie, Francúzska, Nemecka, Ruska, Slovenska, Izraela, Ruska a Japonska. Spoločnosti ako PAL-V , Terrafugia , Aeromobil , Ehang , E-Volo , mestská aeronautika , Kitty Hawk a Lilium Aviation, absolvovali najmenej jeden skúšobný let prototypov lietajúcich automobilov. Spoločnosť PAL-V pokročila ďalej a začala predávať svoj model Liberty Pioneer - lietajúci automobil, ktorý chce spoločnosť dodať do konca roka 2018.


Bude zaujímavé vidieť, aké budú prvé aplikácie lietajúcich vozidiel. Hoci konečným cieľom výrobcov je riešenie problému osobnej mobility, očakáva sa, že komerčné aplikácie začnú prostredníctvom rekreačných aktivít. Od jazdy lietajúcich vozidiel v zábavných parkoch, leteckých prehliadkach pamiatok až po hviezdnu atrakciu na udalostiach je rekreačný potenciál lietajúcich vozidiel neobmedzený. V skutočnosti sa očakáva, že letecký automobil financovaný spoločnosťou Toyota nazvaný SkyDrive bude použitý na osvetlenie olympijského plameňa na Tokijských hrách v roku 2020. Lietajúce autá v armáde môžu byť použité na hraniciach, pomôžu vojakom prekonávať náročné terény, čeliť zásahom a umožnia rýchlejšiu núdzovú evakuáciu.
Source link